SKLENĚNÉ PŘÍČKY

Designový prvek praktického významu jak pro interiér, tak pro exteriér


Skleněné příčky

Moderní trend upřednostňuje prostorné volné interiéry s minimem předělů, a to jak v komerčních a veřejných objektech, tak v domácnostech. Ve všech platí, že společný prostor bývá využíván různými aktivitami současně, a pak může nastat situace, že se budou

Oddělí části s rozdílným funkční režimem tak, aby byly izolovány zvukově, tepelně či bezpečnostně. Přitom vstup přirozeného denního světla do hloubi interiéru i oční kontakt zůstávají zachovány. Kromě uvedených funkčních vlastností vnese skleněná příčka do interiéru lehkost a nadčasový vzhled.


AKUSTICKÉ ROZDĚLENÍ PROSTORU


Už z úvodu vyplývá, že požadavky kladené na designové skleněné příčky mohou být různé. Podle nich se odvíjí jejich konstrukce i výsledný vzhled. Zaskleny mohou být jednoduše nebo dvojitě, vždy ale vysoce odolným bezpečnostním sklem s dalšími potřebnými vlastnostmi (např. požární odolností).

Nejčastější nárokem, kladeným na skleněnou příčku, je zvuková izolace. U příčky s dvojitým zasklením se zvuková neprůzvučnost pohybuje kolem 30 dB při celkové tloušťce 24 mm. Pokud jsou v takové příčce vloženy dveře, tak se neprůzvučnost snižuje. Proto je lepší při požadavku na akustiku používat vrstvené neboli lepené sklo - při celkové tloušťce 13 mm má taková příčka neprůzvučnost 40 dB.


SNADNÁ INSTALACE POMOCÍ NOSNÝCH PROFILŮ


Skleněné vnitřní stěny se osazují do nosných profilů, nejčastěji z hliníku nebo nerezu, které se kotví do podlahy a stropu. Profily mohou být také zapuštěny do okolních konstrukcí tak, aby vznikl dojem bezrámové příčky.

Z hlediska tvaru jsou nejběžnější rovinné instalace, ale není problém vytvořit ani atypické skleněné příčky obloukové či jiných nepravidelných tvarů.

Stejná volnost, díky moderním typům kování, panuje i u dveří vkládaných do skleněných příček. Mohou to být jak klasická plná křídla, tak skleněné dveře otočné, kyvné či posuvné.


PŘÍČKY JAKO DESIGNOVÝ PRVEK INTERIÉRU


Skleněná příčka je funkční stavební prvek, ale jistě se shodneme na tom, že jeho hlavní předností je design. Z tohoto pohledu mohou být skleněné příčky provedeny jak z čirého skla, tak ze skla na povrchu barevného, pískovaného, ornamentního či jinak povrchově upraveného podle přání zákazníka. Použití bezpečnostního sklo povrchu příčky zajišťuje odolnost proti poškrábání.

Sklo jako takové je designově čisté a velice nadčasové. Proto se velice snadno kombinuje s jakýmkoliv materiálem či barvou, skvěle doplní moderní interiér a snadno se začlení i do historické stavby. Pokaždé do interiéru přinese lehkost a nadčasovost.

Kontakty

Sklenářství Veselá Jablonec nad Nisou

Adresa

Sklenářství Veselá
Žaneta Hájková
Želivského 114/8
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

Telefon / mobil


Tel.: +420 483 314 933
Fax: +420 483 314 933
Mobil: +420 602 250 856

Napište nám do Sklenářství Veselá Jablonec nad Nisou
Napište nám

Napište nám své požadavky nebo dotazy a my se Vám obratem ozveme.

Kolonky označené * jsou povinné

MAPA

SKLENÁŘSTVÍ VESELÁ
Jablonec nad Nisou

Kuchyně, skleněné obložení kuchyní, skleněný nábytek, police, poličky, skleněné příčky, saunové stěny, sprchové zástěny, koupelnové stěny, skleněné střechy a stříšky, výlohy, zasklívání oken a dveří, zasklívání výtahových šachet, skleněné zábradlí, schodiště, terasy a balkóny, zrcadla a zrcadlové stěny, ostatní sklenářské práce a materiál, ......................